Ruszyły zapisy na III Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich

DFBG

W dniach 16-19 lipca 2015 na terenie Ziemi Kłodzkiej z bazą w Lądku Zdroju odbędzie się III Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich.

Do wyboru w tej edycji Festiwalu będzie siedem dystansów. Koronną trasą Festiwalu pozostaje 240-kilometrowy Bieg 7 Szczytów Kotliny Kłodzkiej. W zeszłym roku rekord trasy pobił Paweł Dybek, który na mecie tej morderczej trasy (suma podbiegów wynosi 7600 metrów, a upał w ciągu dnia przekraczał 30 stopni)  pojawił się już po 30 godzinach i 35 minutach.

Nowością będzie bieg na dystansie 65 km,  poza nim będzie można się ścigać na wszystkich, znanych z roku ubiegłego dystansach: Super Trail na trasie 130 km oraz K-B-L na dystansie 100 km oraz dla biegaczy preferujących krótsze dystanse: Złoty Maraton – 42 oraz Złoty Półmaraton (21 km). W ostatni dzień Festiwalu odbędzie się również Trojak Trail na dystansie 10 km.

W tym roku organizatorzy zapowiadają bogaty program towarzyszący  – warsztaty, prelekcji, spotkania z najlepszymi biegaczami z Polski i zagranicy, znanymi blogerami oraz przegląd filmów biegowych. Zawodom ma też towarzyszyć expo i program dla najmłodszych.

Zawody firmowane są znakiem jakości Salomon S-LAB, a wszystkie biegi były notowane w pierwszej piętnastce rankingu „Złote Kozice”. Tym bardziej miło nam potwierdzić, że Sportovia należy do partnerów Festiwalu.