Festiwal Biegów Alpejskich już niebawem!

plakat A3 850x1200

W dniach 26-27 września 2015 r. w Zawoi odbędzie się prawdziwe święto dla miłośników biegów alpejskich. 7 biegów, 35 km i ponad 5000 m w pionie, a wszystko to w ciągu 2 dni w ramach Festiwalu Biegów Alpejskich.

Zawodnicy będą mogli wystartować w całym cyklu Etapowego Maratonu Biegów Alpejskich lub w poszczególnych biegach: Biegu głównym – Chaszczoku, Biegu na Babią Górę przez Perć Akademików oraz Biegu na Małą Babią.

Uczestnicy Etapowego Maratonu Biegów Alpejskich będą mieli do pokonania 7 różnych tras, 35 km (dystans bez zbiegów, by dotrzeć na start kolejnego etapu), ponad 5000 m przewyższenia, a wszystko to w 30 godzin!

Cały cykl Etapowego Maratonu Biegów Alpejskich rozpocznie Chaszczok – Bieg na Babią Górę. W ramach tych zawodów rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Seniorów w Biegu Alpejskim oraz Mistrzostwa Przewodników Górskich w Biegu Alpejskim. Dodatkowo bieg ten zaliczany jest do Pucharu Polski Skyrunning i będzie on finałem Pucharu Polski Skyrunning. Chaszczok – Bieg na Babią Górę zdobył tytuł Złotej Kozicy za najlepszy bieg alpejski w 2014 r.

Kolejne biegi w Etapowym Maratonie Biegów Alpejskich to: Bieg na Babią Górę przez Perć Akademików – zdecydowanie najtrudniejszy technicznie bieg, Bieg na Babią Górę – Granica oraz Nocny Bieg na Cyl. Drugi dzień zmagań rozpocznie niemal sprinterski wyścig na Mokry Kozub i znacznie dłuższy Bieg na Małą Babią. Po tych 6 biegach będzie znana kolejność oraz odległości czasowe uczestników i w ostatnim, finałowym etapie zawodnicy wystartują “na dochodzenie” w Biegu na Mosorny Groń.

Wśród zapisanych na Etapowy Maraton Biegów Alpejskich są już m.in. czołowi polscy biegacze górscy: Piotr Koń, Piotr Biernawski, Kamil Byrtek, a także Ola Dzik. To będzie ciekawa rywalizacja i tym samym, niezmiernie miło nam poinformować, że Sportovia będzie partnerem Festiwalu. Zapisy trwają do 20 września, dlatego nie wahaj się dłużej i weź udział. Będzie się działo!